Dlaczego warto garażować samochód?

Posiadanie garażu to duże udogodnienie, z którego korzysta większość kierowców. Wciąż jednak część osób uważa, że samochód nie powinien być trzymany w garażu. Zgodnie z tą teorią samochód został zaprojektowany w taki sposób, by bez problemu zniósł wszystkie warunki atmosferyczne: intensywne letnie słońce, jesienne opady, mrozy oraz intensywne śnieżyce. Z jednej strony jeśli garaż nie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie domu lub mieszkania, przy codziennej eksploatacji rzeczywiście wygodniejsze będzie parkowanie w pobliżu miejsca zamieszkania. Z drugiej jednak należy brać pod uwagę, że w garażu samochód będzie zabezpieczony przez zniszczeniami.

Garażowanie samochodu pozwoli na jego dłuższą eksploatację.


Motoryzacja ma pod tym względem jasne stanowisko: samochody garażowane osiągają wyższą cenę podczas sprzedaży. Przede wszystkim w ten sposób ograniczasz postępowanie procesów korozyjnych. Ostre słońce oraz wilgoć nie działają najlepiej na lakier samochodowy – wręcz przeciwnie, a dodatkowo musisz brać pod uwagę ewentualne zniszczenia. Zarysowania przez żwir, kamyki i gałęzie, a także kradzieże i chuligańskie wybryki na niektórych osiedlach są normą. Możesz ich uniknąć, jeśli zdecydujesz się na garażowanie swojego samochodu. Przypomnij sobie również codzienną konieczność odśnieżania i skrobania szyb; ustawiając samochód w garażu ograniczasz takie czynności do minimum.

Aby garażowanie było skuteczne, konieczne są odpowiednie warunki.Sam garaż to nie wszystko: jeśli w środku panuje wilgoć, zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura, garażowanie nie będzie spełniało swojej roli. Zadbaj o to, by pomieszczenie było odpowiednio wietrzone, a jeśli samochód ma stać w garażu przez dłuższy okres czasu – wybierz specjalistyczny pokrowiec. Dzięki temu Twoje auto nie będzie narażone na zabrudzenia czy drobne uszkodzenia. Pamiętaj także o uchyleniu okien – przy dłuższej przerwie w eksploatacji w środku może pojawić się zatęchły zapach

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *