Jaki samochód wybrać do poruszania się po mieście?

Planujesz przeprowadzkę do centrum? A może masz już dosyć korzystania z komunikacji miejskiej? Decyzja o kupnie samochodu powinna być przemyślana, by wybrany przez Ciebie model spełniał wszystkie wymagania. Jeśli chodzi o nowinki o samochodach miejskich, co pewien czas na rynku pojawiają się kolejne oferty oraz nowe rozwiązania technologiczne.

 

Zastanów się przede wszystkim nad spalaniem.

 

Jeśli na Twojej codziennej trasie do pracy zwykle spędzasz czas w korkach, z pewnością znasz zmorę wszystkich kierowców – wysokie spalanie. Ciągle hamujesz i ruszasz, a poziom paliwa niepokojąca spada. W takich wypadkach warto rozważyć zakup samochodu o napędzie hybrydowym. Charakteryzują się one wyższą ceną zakupu, jednak podczas codziennej jazdy spalasz o wiele mniej paliwa. Również samochody z automatyczną skrzynią biegów będą lepiej sprawdzały się w korkach – z jednej strony zmniejszają spalanie, a z drugiej są wygodniejsze w obsłudze.

Rozmiar także ma znaczenie.Lubisz duże samochody terenowe? Doskonale sprawdzają się w trasach oraz wyjazdach za miasto. Jeśli posiadasz własne miejsce parkingowe pod domem oraz w pracy, nie musisz martwić się gabarytami swojego samochodu. Jeżeli jednak codziennie musisz brać udział w wyścigu o miejsca  parkingowe pod szkołą lub pracą, niewielki samochód może być wygodniejszym rozwiązaniem. Warto zwrócić także uwagę na czujniki parkowania oraz kamery – z ich pomocą uda Ci się zaparkować również w trudniejszych warunkach.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *