Używany czy z salonu – jaki samochód wybrać?

Zarówno kupno nowego, jak i używanego samochodu posiada szerokie grono zwolenników. Często kluczowym kryterium jest kwestia finansowa: nie każdy może pozwolić sobie na zakup samochodu w salonie. Jeśli jednak masz taką możliwość, warto rozważyć zalety jednego i drugiego rozwiązania.

 

Nowy samochód to gwarancja niezawodności.

 

Jeśli śledzisz nowinki o samochodach i lubisz innowacyjne rozwiązania, samochód wprost z salonu będzie dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Zyskujesz wówczas nie tylko nowoczesne wyposażenie, ale również gwarancję, że jesteś pierwszym właścicielem auta. Ewentualne awarie będą również wymieniane w ramach gwarancji. Minusem jest jednak konieczność korzystania z autoryzowanych stacji obsługi, co wiąże się z większymi kosztami. Z kolei dużą zaletą jest natychmiastowa dostępność – po prostu odbierasz kluczyki i wyjeżdżasz z salonu.

 

Używany samochód to z jednej strony oszczędność, z drugiej jednak – pewne ryzyko.

 

Jeżeli wybierasz używany samochód, musisz liczyć się z koniecznością przeprowadzenia napraw; nie zawsze sprzedawca będzie uczciwy i poinformuje Cię o wadach samochodu. Możesz sporo zaoszczędzić, wykonując samodzielnie naprawy, jednak nie popadaj w skrajności. Zbyt tani samochód będzie wymagał dużych nakładów finansowych,  a usuwanie awarii uniemożliwi Ci natychmiastowe korzystanie z samochodu.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *