Wybieramy idealny samochód rodzinny.

Twoja rodzina się powiększa? Pora powoli rozglądać się za samochodem, który będzie zaspokajał potrzeby nie tylko Twoje, ale również Twoich najbliższych. Zanim podejmiesz decyzję odnośnie konkretnego modelu auta, odpowiedz sobie na kilka pytań. Przede wszystkim zastanów się, jak często i jak długo macie w planach wspólnie podróżować. Czy samochód ma być wyłącznie miejskim autem do przemieszczania się do pracy lub szkoły? A może szukasz auta, którym pojedziesz też na wspólne wakacje? Ważniejszy będzie duży bagażnik czy niewielkie rozmiary, które ułatwią parkowanie w centrum? W ten sposób ułatwisz sobie wybór i zawęzisz go do kilku modeli.

 

Rodziny = kombi?

Czy samochód rodzinny zawsze musi posiadać bagażnik typu kombi? Motoryzacja zadbała o to, by każdy znalazł coś dla siebie. Auto typu van będzie bardzo wygodne w dalszych podróżach, ale jeśli na co dzień wozisz swoje dzieci jedynie do szkoły lub przedszkola, modele typu hatchback powinny spokojnie wystarczyć. Parkingi pod szkołami są zwykle bardzo zatłoczone – możesz mieć problem z codziennym parkowaniem, a stanie w korkach dodatkowo podwyższy koszty eksploatacji. Duży bagażnik będzie natomiast zaletą, jeśli często wozisz ze sobą wódek dla dziecka – bez problemu zmieści się w samochodach typu kombi. Z kolei jeśli Twoja rodzina jest większa niż model 2+1, sprawdź wymiary kanapy dla pasażerów. Dwa, a często nawet i trzy foteliki będą wymagały więcej miejsca, dlatego dopasuj samochód do potrzeb całej rodziny.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo.Niezależnie od tego, jakie były Twoje wcześniejsze samochody – teraz najważniejsze jest, by bezpiecznie przewozić wszystkich członków rodziny. To właśnie bezpieczeństwo jest istotniejsze od spalania, osiągów czy wyposażenia. Jeśli decydujesz się na zakup samochodu używanego – starannie sprawdź, w jakim jest on stanie. Auto powinno pochodzić z pewnego źródła, ponieważ liczy się w tym wypadku również jego historia serwisowa. Z tego powodu dużą popularnością cieszą się auta pokontraktowe.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *