Zadbaj o samochód przed rozpoczęciem zimowej eksploatacji.

Przygotowania do nadchodzącej zimy nie powinny obejmować wyłącznie zmiany opon na zimowe. Jeśli chcesz cieszyć się zadbanym i sprawnym samochodem przez wiele lat, zabezpiecz go odpowiednio jeszcze przed wystąpieniem silnych mrozów oraz intensywnych opadów śniegu.

Niskie temperatury oraz posypywanie ulic może powodować korozję.Korozja lakieru to jeden z najpoważniejszych problemów, z jakimi boryka się co roku motoryzacja. Zanim rozpoczną się zimniejsze miesiące oraz w powietrzu pojawi się wszechobecna wilgoć, sprawdź stan lakieru swojego samochodu. Jeśli na nadkolach, klapie bagażnika czy masce pojawią się pierwsze ogniska rdzy oraz ubytki lakieru, konieczna będzie wizyta u lakiernika. Jeżeli zbagatelizujesz niewielkie uszkodzenia, z czasem przerodzą się one w duże ubytki. Zapobiegaj takim sytuacjom poprzez dbanie o lakier oraz odpowiednią pielęgnację. Karoserię możesz zabezpieczyć poprzez zabieg woskowania; specjalne preparaty zawierają wosk, który stanowi warstwę ochronną. Samodzielne woskowanie będzie stanowiło ochronę jedynie w krótkim czasie – postaw na twardy wosk i specjalistyczne usługi myjni, jeśli zależy Ci na dłuższym efekcie.


Dopilnuj również porządku wewnątrz samochodu.Specjalnie zaprojektowane dywaniki oraz pokrowce na siedzenia będą stanowiły zabezpieczenie wnętrza samochodu. Jesienią oraz zimą do środka dostaje się dużo błota, śniegu oraz soli. Jeśli chcesz uniknąć wilgoci w samochodzie, wybierz gumowe dywaniki – nawet jeżeli do środka dostanie się śnieg i błoto, bez problemu usuniesz je bez konieczności czyszczenia tapicerki.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *