Zalety automatycznej i manualnej skrzyni biegów.

Zarówno automatyczna, jak i manualna skrzynia biegów mają szerokie grono zwolenników. Pasjonaci ręcznego zmieniania biegów wskazują na niezawodność i bezawaryjność, a także wygodę podczas niespodziewanego rozładowania akumulatora. Z kolei automatyczne skrzynie biegów świetnie sprawdzają się w ruchu miejskim; nie musisz nieustannie przejmować się zmianą biegu oraz wciskaniem sprzęgła.

Choć początkowo przestawienie się z jednej opcji na drugą może wymagać cierpliwości i ćwiczeń, to jednak warto dopasować rozwiązanie do swoich potrzeb.

 

Warto zwrócić uwagę również na cenę: automatyczna skrzynia biegów będzie droższa, a jej eksploatacja będzie wiązała się z wymianą oleju. Z kolei coraz częściej samochody z automatyczną skrzynią biegów posiadają także opcję „eco” – możesz włączyć tryb ekonomiczny, który nie tylko obniża koszty, ale również zwiększa przyczepność. Jednak dla wielu osób brak możliwości zmiany biegów jest dużym minusem; z pomocą przychodzą wówczas nowinki o samochodach, z których dowiesz się o możliwości połączeniu jednego i drugiego rozwiązania.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *