Zwierzak w samochodzie – jak bezpiecznie przewozić psa?

Choć prawo nie określa jednoznacznie, w jaki sposób należy przewozić swojego pupila w aucie, to jednak każdemu właścicielowi zależy na bezpieczeństwie psa. Zapewnij mu komfortowe warunki szczególnie w przypadku dłuższych podróży. Pamiętaj, że pies nie ma możliwości zadbania o siebie w czasie jazdy – to Ty odpowiadasz za jego wygodę i bezpieczeństwo. W zależności od wielkości psa możesz zdecydować się na różne rozwiązania. Krótka przejażdżka tylko pozornie nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń – w przypadku stłuczki lub wypadku zwierzę może wpaść w panikę, przemieszczać się oraz stwarzać dodatkowe zagrożenie dla siebie oraz pasażerów. Warto przygotować dla psa odpowiednie stanowisko i przyzwyczajać pupila do podróżowaniu w taki sposób.

Bagażnik będzie najwygodniejszym rozwiązaniem.Oczywiście można je stosować w przypadku samochodów typu kombi – motoryzacja już dawno temu proponuje właścicielom czworonogów odpowiednie transportery. Choć przypominają klatki, to jednak są najbezpieczniejszym rozwiązaniem – w przypadku nagłego hamowania pies jest chroniony przed niekontrolowanym przemieszczaniu. Jeśli przyzwyczaisz swojego psa do transportera i schowasz w nim ulubiony koc oraz zabawki, pupil bez problemu wytrzyma również dłuższą jazdę. Pamiętaj jednak o regularnych przerwach w podróży, by zwierzę mogło rozprostować kości, pobiegać oraz załatwić swoje potrzeby.

Jeżeli decydujesz się na przewóz zwierzęcia na siedzeniu pasażera, zadbaj o jego bezpieczeństwo.Nie możesz przewozić psa w bagażniku? Na fotelu pasażera również będzie mu wygodnie, jednak należy skorzystać ze specjalnej uprzęży. Wygodne szelki przypina się do pasów bezpieczeństwa: w ten sposób w przypadku stłuczki lub ostrego hamowania pies nie będzie przemieszczał się w niekontrolowany sposób. Ponadto nie musisz obawiać się również, że przejdzie do przodu i będzie rozpraszał kierowcę; małe psiaki często pchają się na kolana i mogą w ten sposób sprawiać zagrożenie. Jeżeli Twój pies towarzyszy Ci podczas podróży na siedzeniu pasażera, zabezpiecz tapicerkę przed uszkodzeniami; możesz zdecydować się na specjalny pokrowiec, który nie tylko będzie chronił tapicerkę, ale również tworzył wygodną przestrzeń dla pupila.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *